Poznáte tajomstvo prirodzene štíhlych ľudí?

floating-leaf
floating-leaf

Prirodzene štíhli ľudia nepoužívajú triky, skrátka vedia, ako na to

Určite máte aj vy takú kamarátku, ktorá si večer pred spaním dá ešte kúsok koláča, čo zostal z víkendu, pri spoločnom obede ujedá aj vaše hranolčeky, či vždy, keď idete spolu pokecať pri kávičke, si objedná aj zákusok… A napriek tomu je štíhla ako prútik. Ako je možné, že nepriberie? Poznáme tajné zásady, ktorými sa “prirodzene” štíhli ľudia riadia, a teraz ich prezradíme aj vám.

Nevážia sa

Základné pravidlo je nevážiť sa. Jedno či dve kilá navyše na váhe vôbec nemusia znamenať, že ste skutočne pribrali. Môže to byť dôsledok toho, či sa vážite ráno, po večeri alebo počas svojich dní. Ručička na váhe sa takmer hodinu čo hodinu zastaví na inom čísle. Preto sa nikdy nevážte. Zbytočne sa dostane do nepohody, ak vám váha nameria pár gramov viac ako deň predtým, ktoré nemusia vôbec znamenať, že ste pribrali. Oveľa účinnejšou metódou, ako skontrolovať, či je všetko v poriadku, je podľa oblečenia, ktoré nosíte. Ak vám začnú byť tesné džínsy a nezapnete na nich gombík, je čas popracovať na sebe.


Náš tip: Prečítajte si najlepšie triky na rýchle chudnutie.


Nezastavia sa

U niektorých kamarátok máte pocit, že ich deň má minimálne 30 hodín. Aspoň tak to vyzerá podľa toho, čo všetko počas dňa stíhajú. A zároveň majú aj peknú postavu? Nie je to náhoda. Aj pohyb mimo fitnes centra či v prírode výborne spaľuje kalórie.

Majú vždy dobrú náladu

Smiech naozaj spaľuje kalórie. Nemalé množstvo. Už pri 10 až 15-minútovom smiechu spálite toľko kalórií, ako je v jednej tabuľke čokolády. Preto berte svoje problémy s nadhľadom a radšej sa namiesto rozčuľovania schuti zasmejte.

prirodzene štíhli

Poznajú svoje telo

Ak chcete mať prirodzene štíhlu postavu, musíte dokonale poznať svoje telo. Váš žalúdok vie, kedy je dostatočne naplený, a dá vám to najavo. Začnite si preto všímať podrobnejšie prejavy svojho tela a pocity pri jedení.


Náš tip: Prečítajte si 10 najväčších mýtov o chudnutí.


Jedia malé porcie

Keď vám jedlo chutí, je ťažké si povedať, že vám stačí aj menšia porcia. Ale práve toto je tajomstvo ľudí, ktorí sú štíhli od prírody. Jednoducho zjedia všetko, na čo majú chuť, ale doprajú si iba toľko, aby túto chuť uspokojili. Preto je úplne v poriadku, ak si počas pokecu pri kávičke dajú koláčik či večer zopár chipsov.

Jedlo si vychutnávajú

Štíhli ľudia bývajú často pôžitkári. Skúste aj vy každé sústo poriadne požuvať a dať si pársekundovú pauzu medzi tým, ako prehltnete a naberiete si ďalší kúsok. Lepšie si tak uvedomíte chuť jedla, jeho vôňu a množstvo, ktoré skonzumujete. Zistíte, že za rovnaký čas, teda asi 15 minút, zjete oveľa menšie množstvo jedla, ako ste jedávali predtým, ale napriek tomu sa cítite rovnako sýta.

Spravte si rituál. Jedzte pomaly a vychutnávajte si každé sústo. Sústreďte sa na to, ako čo chutí.

Na záver

Aké sú teda tie zásady, ktoré by ste mali dodržiavať rovnako ako prirodzene štíhli ľudia?

  • Zabudnite na váhu.
  • Nezastavujte sa.
  • Smejte sa.
  • Pozorujte sa.
  • Dajte si menšie porcie.
  • Jedzte pomalšie.

Výsledky na seba určite nedajú dlho čakať a vy aj bez držania diét určite upravíte svoju postavu a schudnete.