Prípravky na chudnutie majú aj vedľajšie účinky

floating-leaf
floating-leaf

Toto sú vedľajšie účinky prípravkov na chudnutie, ktoré by ste nemali podceňovať

Pútavá reklama sľubuje úžasné výsledky do pár dní, a to ešte aj bez námahy. Magická pilulka s extraktom akejsi novoobjavenej rastliny z dažďového pralesa. Päť kíl dole za týždeň, bez úpravy jedálnička. Kto by to nechcel? Hotový zázrak. Je len škoda, že zázraky patria iba do rozprávok. V skutočnosti môžu mať dokonca fatálne následky. Predstavme si najpopulárnejšie lieky na chudnutie a ich riziká.

Lapače tukov

Takzvané lapače tukov sú populárnymi prídavkami na chudnutie. Ako už ich názov napovedá, fungujú na princípe vychytávania tuku z potravy. Väčšinou obsahujú chitosan, látku chemicky podobnú chitínu. Chitosan dokáže na svoj povrch viazať niektoré ťažké kovy a tuky. Práve táto jeho vlastnosť ho predurčila ako hlavnú zložku lapačov tuku. Naše telo totiž nedokáže tuk s naviazaným chitosanom metabolizovať. To znamená, že časť tuku, ktorý požijete, jednoducho opäť vylúčite bez jeho uloženia v problematických partiách vášho tela.

Úžasné, poviete si. Bohužiaľ, také jednoduché chudnutie nebude. Podľa istých štúdií sú účinky chitosanu zanedbateľné. A to nie je všetko. Chitosan môže ovplyvniť aj vašu schopnosť spracovávať vitamíny rozpustné v tuku, medzi ktoré patrí napríklad vitamín D či A, a to môže mať následky. Prípravky obsahujúce chitosan sa preto neodporúča užívať dlhšie ako tri mesiace.


Náš tip: Prečítajte si aj článok Ako fungujú prípravky na chudnutie? Dá sa na ne spoľahnúť?


Spaľovače tukov

Spaľovače tukov sú vo väčšine prípadov tvorené kombináciou stimulantov z rastlín obsahujúcich kofeín a efedrín, esenciánych mastných kyselín, pyruvátu a hydroxycitrónovej kyseliny. V jednotlivých prípravkoch bývajú skombinované niektoré z týchto komponentov pre dosiahnutie maximálneho účinku. Tieto prísady by mali zvýšiť váš energetický výdaj a stimulovať spaľovanie tuku.

Podľa expertov tieto prípravky v kombinácii s cvičením skutočne fungujú. Avšak, má to háčik. A to ich bezpečnosť. Efedrín kombinovaný s ďalšími látkami je účinný, ale negatívne účinky jeho užívania sú nezanedbateľné. Prekázateľne spôsobuje zvýšenie tlaku, srdcovú arytmiu, mŕtvicu, a dokonca aj infarkt.

Efedrín je účinný, ale zvyšuje krvný tlak a môže spôsobiť silné arytmie, mŕtvicu, ba dokonca aj infarkt.

Existujú naozaj spoľahlivé prípravky na chudnutie?

Áno. Aj medzi prípravkami na chudnutie nájdete také, na ktoré sa môžete naozaj spoľahnúť. Nápoj na chudnutie FitoSlim vám pomôže zbaviť sa tuku efektívne a bez nežiaduceho jojo efektu. FitoSlim obsahuje zmes hľuzy konjac a koncentrovaných rastlinných extraktov, čím dokáže potlačiť chuť do jedla a zintenzívniť spaľovanie tukov . Príjemná pomarančová chuť nápoja zasýti váš žalúdok a obmedzí vstrebávanie kalórií až na niekoľko hodín.


Náš tip: Pozrite si video, ako fungujú tabletky na chudnutie.


Bez zmeny to predsa nepôjde

Mnohé prípravky na chudnutie sú drahé, ich cena sa šplhá na desiatky, ba v niektorých extrémnych prípadoch i stovky eur. Ich účinok je pochybný a prinášajú negatívne vedľajšie účinky. Preto ak chcete naozaj schudnúť, nemali by ste zabúdať ani na správne stravovanie. Strava bohatá na komplexné sacharidy a proteíny a chudobná na tuky vám prinesie žiadané výsledky. Nezabudnite ani na pohyb a cvičenie.

A na záver…

  • Ak siahnete po prípravkoch na chudnutie, starostlivo si preštudujte jeho zloženie.
  • Namiesto chémie siahnite po prírodných doplnkoch.
  • Prípravky môžu chudnutie uľahčiť, ale cvičenie a správnu stravu nenahradia.