Poznáte najlepšie domáce recepty na chudnutie?

floating-leaf
floating-leaf

Vyskúšajte týchto 5 receptov na chudnutie, ktoré zvládnete aj doma.

Ak potrebujete pri chudnutí pomoc, dajte šancu aj domácim receptom. Sú to jednoduché recepty, na ktoré potrebujete len niekoľko surovín. Určite vám uľahčia a spríjemnia obdobie chudnutia.

1. Zdravé smoothie

K základným receptom na chudnutie určite patrí smoothie. Výborný základ je banán, ku ktorému môžete pridať akékoľvek ovocie, napríklad aj bobuľové. Namiesto čerstvého ovocia môžete použiť aj mrazené, ktoré vám vytvorí krémovejší a hustejší nápoj podobný zmrzline.

Ideálne je, aby každý takýto nápoj obsahoval aj zelené potraviny, ako je špenát, rôzne bylinky, kel alebo stopkový zeler. Nebojte sa použiť ani avokádo, ktoré síce obsahuje tuk, ale veľmi zdravé a prospešné pre telo. Navyše dodá vášmu smoothie úžasnú jemnosť a hustotu.

Na skvelú chuť vlastnoručne namixovaných smoothies sa budete tešiť každý deň. Zbavia vás škodlivých látok vo vašom tele a ako bonus z nich získate množstvo zdraviu prospešných látok.

2. Sirup, ktorý nakopne metabolizmus

Rozmixovaním chrenu so šťavou z citrónu, medom a škoricou získate zázračný sirup. Ten prelejte do sklenenej nádoby a uchovajte v chladničke najviac mesiac. Užívajte jednu čajovú lyžičku každý deň, najlepšie ráno pred jedlom. Opakujte najviac 3 týždne, potom si dajte mesiac pauzu. Sirup nakopne metabolizmus, očistí telo a pôsobí proti zadržiavaniu vody v tele.


Náš tip: Vyskúšajte aj recepty na zrýchlenie metabolizmu.


3. Zelený čaj plný skvelých látok

Šálka zeleného čaju vás ráno povzbudí vďaka množstvu antioxidantov a vitamínov, ktoré obsahuje. Výborne uhasí smäd a pomáha udržiavať optimálnu úroveň cukru v krvi. Jeho pravidelné pitie znižuje aj chuť do jedla. Zelený čaj
obsahuje látky, ktoré sa postarajú o zrýchlenie metabolizmu. Najkvalitnejší je pritom spravidla sypaný čaj, z ktorého sa vám vylúhuje viac prospešných látok a navyše skvelo chutí.

4. Ovsená kaša na raňajky

Ovos je zdravá obilnina plná živín a bohatá na vlákninu, ktorá znižuje hladinu zlého cholesterolu v krvi a normalizuje krvný tlak. Kaša z ovsených vločiek je chutné jedlo, ktoré môžete každý deň dochutiť inak. Zasýti vás na dlhú dobu, preto vám pomôže aj s tým, ak máte tendenciu nestále niečo konzumovať.

Príprava je veľmi jednoduchá. Jemné vločky zalejete horúcou vodou, necháte postáť, pridáte vaše obľúbené ovocie a ako čerešničku na záver môžete posypať škoricou, ktorá dodá kaši skvelú chuť, vôňu, a dokonca pomôže aj s chudnutím.

kaša na chudnutie

5. Mätová vôňa zabráni prejedaniu

Ak vás trápi neustála chuť na niečo, stačí nakvapkať pár kvapiek kvalitného esenciálneho oleja do aromalampy, difuzéru alebo na keramickú podložku, ktorá takisto postupne uvoľňuje vôňu oleja do ovzdušia. Mätová vôňa by mala zabezpečiť, že vás prejde chuť na akékoľvek jedlo navyše.


Náš tip: Prečítajte si aj článok o tom, ktoré sú najlepšie triky na rýchle chudnutie.


Všetky tieto recepty síce pri chudnutí pomáhajú, ale bez vašej pomoci to nezvládnu. Zmeňte celkovú stravu, pridajte viac pohybu a dodržiavajte pitný režim. Doprajte si tiež dostatočne dlhý a kvalitný spánok. V opačnom prípade sa naruší hladina hormónov, čo môže spôsobiť aj priberanie.

Ani domáce recepty bez vašej pomoci chudnutie nezvládnu. Pomôžte im zmenou stravy, hýbte sa, dodržiavajte pitný režim a veľa spite.

Zhrnutie

Medzi najlepšie domáce recepty na chudnutie teda patria:

  • Smoothie namixované z ovocia a zelených potravín.
  • Sirup z chrenu, citrónu, medu a škorice.
  • Zelený čaj, najlepšie sypaný.
  • Ovsená kaša so škoricou.
  • Mätová vôňa.